בית ספר אבישור

קישור לאתר בית ספר אבישור

החזון: פיתוח לומד עצמאי, יוזם וסקרן השואף למצוינות אישית

בית הספר "אבישור" מאפשר לתלמידיו נגישות לעולם המדעים והטכנולוגיה, כחלק אינטגרלי מתוכנית הלימודים הבית ספרית.

התלמיד נחשף לסביבה המזמנת התנסויות מגוונות בתחומי המדע, למידת חקר עצמאית, למידת אסטרטגיות חשיבה, תוך העמדת אתגרים המותאמים ליכולת התלמיד.

אנו מאמינים כי באמצעות כלים אלו, ניתן לטפח אצל התלמיד את הסקרנות הטבעית, פתרון בעיות באופן יצירתי, עבודת צוות וחשיבה לוגית.

בבית הספר יחווה התלמיד חוויה של יצירה ודמיון בלימודי הרובוטיקה, יפתח גמישות חשיבה דרך משחקי אסטרטגיה, יישם יסודות מדעיים בכלים טכנולוגיים, תוך התנסות בבניית ערכות המדגימות את הנלמד, יחקור את תחום הצומח בגינת החקר, ישאל שאלות, יעלה השערות, יאסוף מידע וינתח ואת ממצאיו עד להצגת תוצר סופי.

בבית הספר אווירה חמה ומכילה המחזקת אצל התלמיד את תחושת השייכות, צוות המורים מאמין בדיאלוג פתוח ומעצים עם התלמיד והוריו.

"בכל דור צריך ללמוד את דרכי השימוש בכלים המשפיעים על הדור" (הרב קוק)

להלן הקישור לאתר בית ספרי.

בית ספר חלמיש

קישור לאתר בית ספר חלמיש

חזון: לאפשר לתלמידים להשמיע את קולם במרחב הציבורי, כאזרחים בעלי עוצמה ומודעות באמצעות רכישת מיומנויות תקשורתיות

ביה"ס חלמיש בחר בתקשורת כאמצעי להוראת מיומנויות השפה, פיתוח המסוגלות אישית ותחושת שייכות לביה"ס ולקהילה בה הוא חי.

לימודי התקשורת מציידים את התלמידים בכלים לחשיבה ביקורתית והעמקת כישורי הטכנולוגיה והתקשוב העכשוויים והעתידיים.

בביה"ס עוסקים בתחום התקשורת החל בתקשורת בין אישית, בדגש על דיאלוג ושיח ערכי חברתי, ועד ללימודי העיתונות, הצילום, העריכה, ההפקה ולימודי הרדיו, בנוסף לכל מקצועות הליבה המחוייבים ע"י משרד החינוך.

כלל תלמידי ביה"ס לומדים תקשורת עיונית ושפה שניה - אנגלית, כבר מגיל הגן. האנגלית הינה כלי חשוב לשימוש בכל האמצעים הטכנולוגיים. תלמידי ביה"ס לוקחים חלק באירועים עירוניים שונים, המזמנים חוויה של מעורבות חברתית קהילתית ככתבים צעירים הכותבים, מראיינים ומצלמים. התקשורת צריכה להיות לא רק גורם קולקטיבי מתסיס ותעמולני, אלא גם אחד המאגד את ההמונים.

להלן הקישור לאתר בית ספרי.

בית ספר יעלים-עופרים

קישור לאתר בית ספר יעלים עופרים

החזון: פיתוח מסוגלות אישית ואחריות חברתית באמצעות לימודי הסביבה והאומנות.

באמצעות האומנות ולימודי הסביבה אנו מחנכים את תלמידינו לערכים של מעורבות חברתית ושמירה על העולם הסובב אותנו. ערכים כמו דאגה לזולת, אחריות, שמירה על המשאבים וסביבה אסתטית ומטופחת הם המסר החינוכי שלנו.

בית הספר הוסמך כבית ספר ירוק על הישגיו בשלושה תחומים: תוכנית ייחודית בנושא סביבה הפועל מהגן בשיתוף היחידה לאיכות הסביבה. תרומה לקהילה ומעורבות בפעילות יישובית ושימוש מושכל במשאבים. פיתוח מודעות לסביבה הפיסית והאנושית תוך פיתוח חשיבה ועשייה יצרתית, בהתאם לכישוריו ולייחודו של כל תלמיד.

לימודי האומנות והסביבה מאפשרים מתן ביטוי אישי למגוון רחב של נטיות ילדים דרך ציור, פיסול נגינה, מחול ודרמה המזמנים חוויות הצלחה ופיתוח כישורי לומד. התלמיד מתמודד עם דילמות העולות ממימוש צרכיו, צרכי החברה והסביבה. אנו מעודדים פעילויות ויוזמות למען החברה התורמות להגדלת המעורבות וההתנדבות בקהילה, מחזקות את תחושת השייכות למקום של כל תלמיד כאזרח יצרן התורם לחברה.

להלן הקישור לאתר בית ספרי.

בית ספר טללים

קישור לאתר בית ספר טללים

חזון - להצמיח ילד יהודי שורשי מלא ב"תורת חיים" שגדל בקודש ומשלב ומרומם את החול.

אנחנו מאמינים בחינוך תורני מכל הלב, תוך שמירה על רמת השכלה גבוהה. אנו מאמינים באהבת הארץ והציונות כדרך. אנו מחנכים לשמירה על התורה והמצוות בדרכי נעם ומאמינים ביכולותיהם של תלמידנו להגיע להישגים.

המפגש עם התורה מגיע ממקום נעים ואוהב המסביר לתלמיד שהתורה היא מרכז חיינו וממנה נצא לכל דבר ועניין בבחינת "גדול תלמוד שמביא לידי מעשה". תוך כדי לימוד מעמיק בכל מקצועות החול יהנו התלמידים מפעילויות וחוויות לאהבת תורת ישראל והמצוות "כתורת חיים".

בית ספר טללים הינו הממ"ד (ממלכתי דתי) היחיד בעיר. בבית הספר לומדים עד כיתה ח' (בנות כיתה ז'-ח' עוברות ללמוד באולפנת ערד - "אחותינו הגדולה") והבוגרים ממשיכים לישיבות ואולפנות מהטובות בארץ.

להלן הקישור לאתר בית ספרי.

בית ספר לבאות

קישור לאתר בית ספר לבאות

החזון: מתן ביטוי לשונות וטיפוח מצויינות באמצעות המוסיקה.

המוסיקה הינה "שפה" המקדמת ומשכללת מיומנויות חברתיות ולימודיות, ומאפשרת ביטויים רגשיים, אישיים ויצירתיים. היא מיטיבה לחבר ולקשר בין התלמיד לסביבתו הקרובה, לתרבותו ולהווייתו הישראלית.

הטמעת תוכנית הלימודים במוסיקה באורח חיים,הינה חלק מתרבות ביה"ס ומשולבת בתוכנית הלימודים של משרד החינוך. המוסיקה נוגעת ברגש ובנפש, היא ראי לעולם הרגשי של הלומד. היא מאפשרת לתלמיד לשכלל את דרכי הביטוי הרגשיות שלו, מפתחת ביטחון ודימוי עצמי חיובי ונוסכת רוגע. ניתן דגש לשימוש במוסיקה ככלי חינוכי להעצמת התלמידים והכוונתם לצמיחה אישית ומיצוי היכולות. כל תלמידי ביה"ס לומדים נגינה על כל כלי הנשיפה, קשת והקשה, ע"י מורים מקצועיים בייעוץ מנהל הקונסבטוריון.

בביה"ס קיימים מקהלה ווקלית, שיעורי שירה ארץ ישראלית ופיתוח קול. תלמידי בית הספר מופיעים בשירה ובנגינה באירועים מגוונים הן בביה"ס והן בקהילה. "המוסיקה היא שפת העולם שאינה צריכה תרגום..." (בסט הולד אורבך).

להלן הקישור לאתר בית ספרי.

בית ספר לבנות חב"ד "אור מנחם" - בית ספר חרדי רשמי

בית ספר חב"ד אור מנחם

האתגר : נרות להאיר – העצמת כל תלמידה בדרך למיצוי יכולתה כמנהיגה ומשפיעה על סביבתה.

בית ספר אור מנחם בית ספר לבנות בכיתות א'–ח' ומתנהל ברוח חסידות חב"ד. בית הספר קולט בנות מכל המגזרים והעדות, מערד ומיישובים בסביבה.

דגל בית הספר הוא ההעצמה האישית והכשרת הבנות להיות מנהיגות בעצמן ומשפיעות על סביבתן. הבנות לומדות לתת מעצמן לחברותיהן ולסביבתן ושותפות בפרויקטים רבים המממשים זאת.

הלימודים בבית הספר מתקיימים ע"פ תכניות הלימוד המעודכנות של משרד החינוך. לימודי שפה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים מתקיימים לצד לימודי תורה.

הבנות המסיימות ממשיכות ללמוד בתיכונים ברחבי הארץ-ועוברות בהצלחה מלאה את מבחני הבגרות.

בבית הספר מלמדות מורות מנוסות ומקצועיות, בעלות הכשרה אקדמאית כשעיקר הדגש ניתן על מיצוי היכולת של כל תלמידה וחתירה להביא כל אחת למצויינות בלמידה ובהנהגה.

לצד הלימודים הסדירים-קיימת פעילות חברתית מפותחת  המציגה ערכים ומסורת באופנים חוויתיים: טיולים, סיורים לימודיים,  הפעלות, חידונים, משחקים, מבצעים נושאי פרסים, בהן משתתפות הבנות באורח פעיל.

בבית הספר מושם דגש מיוחד על תחושת הקהילתיות: הורי בית הספר מעורבים בעשיה . וועד הורים פעיל עוזר לקבוע את מדיניות האירועים המשותפים. מסיבות משותפות ובהן שלל פעילויות חוויתיות ומקרבות, ערבי הורים מרתקים ומפנקים, סיורי משפחות לקראת חגים ועוד.

בית הספר במבנהו החדיש והמפואר, שוכן במיקום מרכזי בשכונת יהושפט בעיר. בית הספר מהווה אבן שואבת לכל בת המעוניינת בחינוך יהודי אמיתי לערכים, מידות טובות, אהבת ישראל וקבלת כל יהודי באשר הוא.

הידעת? *  בית ספר חב"ד הוקם לפני 20 שנה, ומנה כיתה אחת בת 6 תלמידות.  עם השנים עבר בית ספר בין מספר תחנות בעיר, כשכל הזמן נמשכת קדימה השאיפה לגדול- בכמות אך בעיקר באיכות.

  • הלימוד מתקיים בכיתות קטנות, ביחס אישי ובתחושת המשפחתיות לאורך כל הדרך.
  • תלמידות בית הספר נבחנות במבחני מיצב ומגיעות להישגים גבוהים.
  • תלמידות בית הספר משתתפות בחוגי מצויינות  בתפוח פיס.
  • בשנה שעברה תלמידות כיתה ג השתתפו בתכנית המצויינות  jfll והגיעו למקום הראשון בקטגוריית  מוחות חקרנים.
  • בבית הספר דואגים למסגרת לתלמידים גם בחופשה הגדולה.
  • בבית הספר יש שיעור קבוע הנקרא "נרות להאיר"- שיעור של מודעות אישית, הכרה ביכולות, העצמה ובניית האישיות.
  • בבית הספר קיים פרויקט חונכות בו מעניקות הבנות הגדולות שעת איכות לחברותיהן מהכיתות הנמוכות.
  • תנועת הנוער בת מלך פועלת אחת לשבוע בהדרכת תלמידות הכיתות הגבוהות-ובוגרות בית הספר.